• Yelki Mah. 2730 Sok. No:107/9 Güzelbahçe/İzmir

Social

11 SET AYDINLATMA GRUBU TEDARİK VE MONTAJI

Cadde, sokak, park ve bahçe aydınlatmalarının üzerinde bulunan aydınlatma armatürlerinin, güneş enerjisinden elektrik üreten sistemler ile aydınlatılması oldukça verimli bir yatırımdır. Cadde aydınlatmalarında güneş enerjisi kullanılmadığı zaman, birçok harcama ve iş gücü problemiyle karşılaşılmaktadır. Öncelikli problem, klasik metodlarla çalıştırılmasında ortaya çıkan elektrik tesisatı malzeme ve işçiliğine olan bağımlılıktır. Bu bağımlılığın yanı sıra diğer olumsuzluk ise her ay karşılaşılan elektrik fatura bedelleridir.

Direkler arası elektrik tesisatı çekilmesi gerekliliğinin ortadan  kalkmaya başladığı günümüz teknoloji koşullarında, montaj süreleri, ekipman ve işletme maliyetlerinin düşürülmesi birçok işletme açısından vazgeçilmez olmaktadır.

Günümüz LED teknolojisinde gelinen noktada artık küçük güçlerde armatürler ile yüksek aydınlanma ve düşük elektrik tüketimi değerleri solar enerji sistemleriyle mümkün olmaktadır. Bu sayede yüksek verimlilikte enerji kullanırken, ekonomik bir enerji tüketimi de sağlanmış gerçekleşmektedir.

Ana yol, cadde, sokak, park aydınlatmalarında kullanılmak üzere çok çeşitli tasarım ve güç seçenekleri bulunan aydınlatma teknolojilerinde, panel ve akü ile olumsuz seyreden hava şartlarında bile dört güne kadar aydınlatma olanağı bulunmaktadır.

Malatya’da kurulumunu gerçekleştirdiğimiz referansımızda, taş duvar üzerine konumlandırılan yol aydınlatma armatürleri; güneş enerjisinden elektrik üreten panel, şarj regülatörü ve jel akü ile desteklenerek çalıştırılmıştır. Armatürlerin güç tüketimlerini karşılayacak akü kapasitesi ve panel desteği konstrüksiyona monte edilmiştir. Aydınlatma için özel üretilmiş şarj regülatörleri, olumsuz hava koşullarının panelden yeterli elektrik gelmesine engel olduğu günlerde, akülerin voltajını kontrol ederek armatüre giden akım değerlerini ayarlamaktadır. Bu ayarlama ile akülerdeki voltaj, tasarruflu olarak kullanılmaktadır. Bu özellik sayesinde olumsuz hava koşullarının art arda devam ettiği günlerde aydınlatmayı dört güne kadar uzatabilmektedir. Bunun yanında şarj regülatörü gece sensörlü olduğundan müdahaleye gerek kalmaksızın gece olunca otomatik yanmakta, aydınlıkta otomatik olarak sönmektedir.

Sokak, park ve bahçe aydınlatmalarında da aynı teknoloji ile güneş enerjisinden enerji üreterek masrafsız ve temiz enerji kullanılmaktadır. Var olan armatürlerin çalıştırılabileceği gibi kendinden panelli ürün seçenekleri de bulunmaktadır. Halihazırda çeşitli güç ve tasarımlar ile aydınlatma üzerine gerekli işlemler yapılabilmekte, yatırımcı ihtiyaçları karşılanabilmektedir.

     

    2019
    Malatya
    11 Set Aydınlatma Grubu Tedarik Ve Montajı